Dość, nie czekamy! Bijecie pianę, my reagujemy.

Dość, nie czekamy! Bijecie pianę, my reagujemy. Podnosimy pulę pieniędzy, którą przeznaczamy na realizację zakupów w ramach Programu Pomocy Indywidualnej dla osób niepełnosprawnych. Co więcej - podnosimy także wiek potrzebujących, dla których będziemy kupować niezbędne urządzenia do rehabilitacji domowej. Chcemy wspomóc także osoby wchodzące w dorosłość, a więc te do 26 roku życia.

Kryteria naszej pomocy indywidualnej zostają niezmienne, tak jak i w ostatnich 12 latach – pomagamy przy zakupie urządzeń do rehabilitacji domowej – kupujemy między innymi: wózki inwalidzkie, pionizatory, specjalne rowery rehabilitacyjne, maty do masażu, kamizelki dla chorych na mukowiscydozę itp. Wszystkie zasady dotyczące udzielenia dofinansowania również pozostają bez zmian. Przeczytacie o nich na stronie https://www.wosp.org.pl/medycyna/programy/pomoc-indywidualna


W ten sposób będziemy mogli zdecydowanie zwiększyć swoją pomoc w tym zakresie. Jednocześnie zapraszamy wszystkie fundacje, które również dokonują zakupu sprzętu indywidualnego do podjęcia podobnych działań. Pokażmy wspólnie, że los osób niepełnosprawnych jest ważny.

Do tej pory możemy z satysfakcją odnotować, że co roku wspieramy około 400 dzieci, a w efekcie przez 12 lat dotarliśmy z pomocą do blisko 5 tysięcy rodzin. Na Program Pomocy Indywidualnej wydaliśmy około 20 mln złotych.

Na pewno nasza dzisiejsza decyzja nie zlikwiduje wszystkich potrzeb, ale mówimy: już dość tego czekania, dość tych targów. Zacznijmy działać! Będziemy wdzięczni, jeśli na końcu również rząd wyda decyzję pozytywną dla wszystkich niepełnosprawnych w Polsce.

Komentarze:

Najnowsze:

Najlepsze: